تبلیغات
روایت شهید - شهید محمود کاوه
شهید محمود کاوه
               

                                                                              سردار شهید محمود کاوه

سمت : فرمانده تیپ ویژه شهداء

فرزند : --

ولادت : 1340/03/01  

شهادت :  10 / 06 / 1365

محل شهادت : کربلای 5 ارتفاعات حاج عمران

نوع شهادت : اصابت گلوله توپ به  پیکر مطهرش

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (بهشت رضا (ع) مشهد )

قطعه : 30                   ردیف : 46                    شماره : 12مختصری از زندگینامه،وصیت نامه سردار سرتیپ پاسدار شهید محمود کاوه

شهید محمود کاوه در سال 1340 در شهرستان مشهد دیده به جهان گشود پدرش از کسبه مشهد بود که اصلیتشان از دهستان بیهود از توابع قاین است او بعد از اتمام دوره تحصیلات راهنمایی به کسب علوم دینی در حوزه علمیه پرداخت مدتی بعد به این نتیجه رسید که اگر با اخذ مدرک پایان تحصیلات دبیرستان وارد حوزه شود موفق تر خواهد بود .
شهید کاوه در بحث تداوم انقلاب و در پخش اعلامیه های رهبر کبیر انقلاب حضرت روح ا... خمینی (ره) چه در دوران دبیرستان و چه در محیطهای دیگر تلاش می نمود برای پیشبرد انقلاب و در درگیری با مامورین حکومت و راهپیمایی های انقلاب به همراه پدر فعالانه شرکت می نمود .
شهید کاوه یکی از جوانترین فرماندهانی بود که به دلیل گذراندن جنگهای نامنظم هدایت بخشی از عملیاتهای جنگ ایران و عراق را به عهده گرفتند روزی که جنگ شروع میشد او یک جوان 19 ساله ای بود اما سه سال بعد به عنوان فرماندهی تیپ ویژه شهداء منصوب شد تیپی که از کلیدی ترین یگانهای سپاه پاسداران بود موفقیت ها و انجام عملیاتهای خارق العاده توسط این تیپ با فرماندهی این شهید باعث شد که بعد ها به لشگر ویژه ارتقاء یافت .
شهید محمود کاوه در 10 شهریور 1365 در منطقه عمومی حاج عمران بر روی قله 2519 بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ و در سن 25 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

فرازی از وصیت نامه سردار شهید محمود کاوه


دشمن باید بداند و این تجربه را کسب کرده باشد که هر توطئه ای را که علیه انقلاب طرح ریزی کند ، امت بیدار و آگاه با پیروی از رهبر عزیز ، آن را خنثی خواهد کرد . آینده جنگ هم کاملا‍ً روشن است که پیرزوی نصیب رزمندگان اسلام خواهد شد و هیچگاه ما نخواهیم گذاشت که خون شهیدانمان هدر رود .

رهبر معظم انقلاب در مورد شهید کاوه میفرماید :
که محمود (کاوه) موقع انقلاب شاگرد ما بود ولی حالا استاد ما شد .


روحش شاد و یادش گرامی
روایت شهید
ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در دوشنبه 10 شهریور 1393ساعــت11:50 ق.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج