تبلیغات
روایت شهید - شهید محمد علی گنجی زاده زواره
شهید محمد علی گنجی زاده زواره
 


                                                                    سردار
 شهید محمد علی گنجی
زاده  زواره

سمت : فرمانده تیپ ویژه شهدای کردستان

فرزند : حاج خلیل

ولادت : 1340/06/20

شهادت :  1361/06/29

محل شهادت : عملیات پاک سازی پیرانشهر

نوع شهادت : ---

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (گلزار شهرستان زواره

قطعه : --                  ردیف : --                   شماره : --


مختصری از زندگی نامه  سردار شهید محمد علی گنجی زاده  زواره


در سال 1341 در بخش زواره اردستان دیده به جهان گشود.او در سن 5.5 سالگی به دبستان رفت . وی به جهت ادامه تحصیل به اصفهان رفت و دوران تحصیل او مصادف با اوج گیری انقلاب و تظاهرات مردم بود .
یكی از دوستانش در وصف وی چنین می گوید: در ابتدای سال 57 كه مشغول تماشای تظاهرات مردم اصفهان بودم در میان آن جمعیت تنها یك عكس از امام وجود داشت و یك نفر با چهره نورانی و بشاش آن را بالا گرفته بود خوب كه نگاه كردم متوجه شدم محمد است اما همین كه مرا دید خود را در میان جمعیت انداخت كه شناخته نشود و در یكی از درگیری ها به دام مأموران مخفی افتاد ولی به علت كثرت دستگیر شدگان مجبور شد آنها را آزاد كنند .در خرداد ماه 58 موفق به اخذ دیپلم شد و در اولین كنكور سراسری بعد از پیروزی انقلاب شركت نموده و با رتبه 106 در رشته برق دانشكده فنی پذیرفته شد و از جمله افرادی بود كه از همان ابتدا به هم قطاران حزب اللهی در انجمن اسلامی و بعدها در جهاد دانشگاهی پیوست وی نیز در قضیه اشغال لانه جاسوسی بوسیله دانشجویان پیرو خط امام تقش فعال داشت .بعد از انقلاب فرهنگی به همراه همسنگرش شهید اعتمادی فر به مدت 6ماه به كردستان رفت و دست به یك برنامه دراز مدت فرهنگی زد كه به گفته یكی از مسئولین سپاه كردستان این منطقه از نظر فرهنگی از بهترین مناطق بشمار می آید.

با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان مربی تخریب جان بر كف به خدمت انقلاب پرداخت و شهید گنجی زاده در اكثر عملیاتهای مهم و سرنوشت ساز شركت فعال داشت و در عملیات بیت المقدس فرمانده یك گروه آرپی جی زن بود و او در طول مدت خدمتش خدمات ارزنده ای انجام داد كه از آن جمله راه اندازی پادگان آموزشی شهدا بود و او به عنوان یار و مددكار صمیمی شهید بروجردی و شهید كاظمی یاد كرده اند و بعد از مدتی به همت شهید كاظمی و دیگر برادران انهدام ضربتی ضد انقلاب تیپ ویژه شهدا تشكیل شد كه شهید گنجی زاده بعنوان فرمانده عملیات و معاون فرمانده تیپ انتخاب شد كه پاكسازی مناطق مهم و استراتژیك با شدت بیشتری دنبال شد.

پس از شهادت ناصر كاظمی مسولیت فرماندهی تیپ شهدا را به عهده داشت و به موفقیت های زیادی دست یافت و عاقبت در تاریخ 29/6/61 در عملیات پاكسازی جاده پیرانشهر –سردشت به فیض شهادت نائل آمد كه آ‎رزوی دیرینه اش بود .

فرازی از  وصیت نامه  شهید محمد علی گنجی زاده زواره

این بنده حقیر و مذنب گواهی می دهم به وحدانیت خدا و به پیامبری محمد(ص) و گواهی می دهم به اینكه علی(ع) و یازده فرزندش ائمه معصوم و جانشین به حق پیامبرند. و امام خمینی قائد و رهبر نایب به حق امام زمان(عج )می باشد.

به عنوان فردی از آحاد ملت مسلمان به مسئولین امر تذكر می دهم كه همیشه در جهت اسلام و قرآن بوده و باشید و هیچ مسئله و روشی شما را از هدف و جهتی كه دارید منحرف ننماید و در كارهایتان نیت خود را خالص نمائید تا هم اجر خود را ببرید و هم بتوانید مسئولیت خود را انجام دهید و باید خود را بسازیم و تغییر دهیم .و این را در نظر بگیرید كه همه ما انسانهای ناقص و مذنب هستیم و احتیاج به هدایت وولایت مستقیم قرآن كه اكنون زبان آن امام خمینی كبیر می باشد داریم و هرگز خود را از او دور نكنیم و به كفر و عصیان می رسیم و خسرالدنیاء و الاخره می شویم.

از دو چیز همیشه بترسید یكی شیطان برونی كه شامل همه وسوسه ها و انحرافات فكری و عملی و فسادها می باشد و دیگری شیطان درونی كه همان نفس اماره است.

از خانواده ام می خواهم كه ناراحت نباشند چونكه مرگ تقدیر الهی است و از قضاء و قدر الهی نمی توان فرار كرد تنها مسئله ای كه هست اینكه چه خوب است كه دنیا بر مراد اسلام و مسلمین است و مرگ را خود انتخاب بكنند .مرگ در رختخواب برای من سنگین و گران می باشد.

از همه اعضاء خانواده انم می خواهم كه ایمان خود را قوی كنند و سپس بر دایره علم و بینش خود بیفزائید تا انحرافی پیش نیاید و امر به معروف و نهی از منكر را فراموش كنند و دنباله رو اسلام و قرآن و امام باشند و از كلیه دوستان‌,‌ آشنایان وبرادران دینی و اقوام و برادران انجمن اسلامی دانشگاه تهران و غرب و سپاهی انتظار استغفار و طلب بخشش و عفو دارم.

در پایان از مادرم این معلم و راهنمای اولیه ام طلب عفو می كنم و همه را به امام و امام را به قرآن و قرآن را به اسلام و اسلام را به خداوند واگذار می كنم.


روحش شاد و یادش گرامی

روایت شهید

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در جمعه 28 آذر 1393ساعــت11:26 ق.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج