تبلیغات
روایت شهید - سردار مفقود الاثر شهید ابراهیم هادی
سردار مفقود الاثر شهید ابراهیم هادی
 سردار مفقود الاثر شهید ابراهیم هادی

سمت : ---

فرزند : محمد حسین

ولادت : ---

شهادت :  آغاز گمنامی 1361/11/22

محل مفقود الاثر : فکه

نوع شهادت : ---

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (بهشت زهراء س

قطعه : 26                  ردیف : 52                   شماره : 1

مختصری از زندگینامه مفقود الاثر ابراهیم هادی


تمام خاك را گشتم به دنبال صدای تو                ببین باقی است روی لحظه‌هایم ردّ پای تو 


اول اردیبهشت ماه سالروز ولادت بزرگمردی قهرمان است كه با داشتن قهرمانی‌ها، پهلوانی‌ها، رشادت‌ها، مروّت‌ها با دریافت مدال شهادت اكمال یافت. 

در عصری كه نوجوانان و جوانان ما با تأثیرپذیری از الگوهای كم مایه در عرصه‌های ورزشی و هنری در كوره راه‌های زندگی، یوسف‌وار هر گامشان را چاهی در پیش و گرگی در لباس میش در كمین است، مروری بر زندگی ابراهیم‌ها می‌تواند چراغی در شب ظلمانی باشد. چرا كه با این ستاره‌هاست كه راه را می‌شود پیدا كرد. 

ابراهیم هادی، دانش آموخته‌ای از مكتب ولایت كه خود آموزگاری شد در تدریس خلوص و عشق و ایثار، جرعه‌نوشی از جام ساقی كوثر كه خود ساقی تشنگان شد. او نشان داد كه بندگی خدا، اوج آزادگی است. 

ما چه كرده‌ایم یا چه خواهیم كرد؟! آیا این خاكیان را كه افلاكیان بر آدمیتشان غبطه می‌خورند را الگو قرار داده‌ایم؟!

شهید ابراهیم هادی در اول اردیبهشت سال 1336 در دولاب تهران، حوالی خیابان شهید آیت الله سعیدی دیده به جهان گشود. او چهارمین فرزندخانواده به شمار می‌رفت و پدرش « مشهدی محمد حسین » نام داشت.

ابراهیم نوجوان بود كه طعم تلخ یتیمی را چشید. از آنجا بود كه همچون مردان بزرگ، زندگی را به پیش برد.

دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و كریم خان زند به پایان برد و در سال 55 موفق به اخذ مدرك دیپلم ادبی شد.

حضور در هیئت‌ جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر «علامه محمد تقی جعفری» در رشد شخصیتی ابراهیم بسیار مؤثر بود.

او همزمان با تحصیل علم به كار در بازار تهران مشغول بود. پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش و پرورش منتقل شد. ابراهیم همچون معلمی فداكار به تربیت فرزندان این مرز و بوم مشغول بود. 

او اهل ورزش بود. با ورزش پهلوانان ـ یعنی ورزش باستانی ـ شروع كرد. در والیبال و كشتی نیز بی‌نظیر بود.

او در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد. مردانگی او را می‌توان در ارتفاعات سر به فلك كشیده باز‌ی‌دراز و گیلان غرب تا دشت‌های سوزان جنوب مشاهده كرد. حماسه‌های او در این مناطق هنوز در اذهان یاران قدیمی جنگ تداعی می‌شود.

در والفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه‌های گردان‌های كمیل و حنظله در كانال‌های فكه مقاومت كردند. اما تسلیم نشدند.

شهید جاوید الاثر ابراهیم هادی سرانجام در 22 بهمن سال 61 بعد از فرستادن بچه‌های باقی مانده به عقب، تنهای تنها با خدا همراه شد و دیگر كسی او را ندید.

او همیشه از خدا می‌خواست گمنام بماند. چرا كه گمنامی صفت یاران خداست. خدا هم دعایش را مستجاب كرد. ابراهیم سال‌هاست كه گمنام و غریب در فكه مانده تا خورشیدی برای راهیان نور باشد. 


روایت شهید
ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در جمعه 28 آذر 1393ساعــت11:29 ق.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج