تبلیغات
روایت شهید - شهید حاج حسین روح الامین
شهید حاج حسین روح الامین
              

                                                                              سردار شهید حاج حسین روح الامین

سمت : فرمانده عملیات سپاه کردستان

فرزند : --

ولادت : 1335  

شهادت :  07 / 12 /1364

محل شهادت : عملیات والفجر 9

نوع شهادت : اصابت ترکش بر قلب مطهرش

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (گلستان شهدای اصفهان)

قطعه : --                   ردیف : --                    شماره : --


فرازی از زندگی و وصیت نامه سردار شهید حاج حسین روح الامین

فرمانده عملیات سپاه پاسداران منطقه کردستان

شهید حاج سید حسین روح­ الامین به سال ۱۳۳۵ در اصفهان و خانواده­ای مذهبی متولد گردید. دوران کودکی و مدرسه را تحت سرپرستی پدر و مادر خود گذراند. در سن ۱۲ سالگی پدر خود را از دست داد و تحت سرپرستی مادر تحصیل را تا سیکل قدیم ادامه داد و سپس به شغل آزاد مشغول شد. بعد از طی دوران خدمت سربازی با برادر شهیدش امیر مشترکاً به کار صنعتی مشغول شدند. در سال ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی با تظاهرات علنی مردم به اوج خود رسیده بود در تمامی صحنه­ ها حضوری فعال داشت. بعد از حادثة ۵ رمضان سال ۱۳۵۷ توسط رژیم ستم­شاهی دستگیر و بازداشت گردید و پس از گذشت چند روز آزاد گردید و مجدداً به فعالیت خود ادامه داد.

    در زمانیکه امام بزرگوار رحمه الله علیه به ایران هجرت نمودند از جمله افرادی بود که حفاظت محل سخنرانی امام در بهشت زهرا به عهدة آنان بود. در اوج تظاهرات و درگیریهای تهران توسط مزدوران رژیم شاه از ناحیة پا مجروح گردید و به اصفهان بازگشت نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود در جهاد و بسیج ادامه داد و با شروع درگیریهای کردستان به ان منطقه اعزام شد. در یکی از عملیاتها از ناحیة فک، لب و دندان مجروح شد و پس از بهبودی مجدداً به کردستان مراجعت نمود و در پاکسازی روستاها از لوث وجود ضد انقلاب نقش مهمی را ایفا نمود. در سال ۱۳۶۱ افتخار شرکت در عملیات فتح­ المبین را به دست آورد سپس در عملیات بیت ­المقدس- والفجر مقدماتی- خیبر و بدر شرکت کرد و در عملیات بدر از ناحیة دست مجروح گردید. در کردستان نیز در عملیاتهای انصار و قائم حضور فعال داشت. او در عملیات والفجر ۸ و پس از آزادی فاو سریعاً خود را به منطقة کردستان رساند و در عملیات والفجر ۹ به عنوان مسؤل عملیات سپاه کردستان شرکت کرد. سرانجام در تاریخ ۷/۱۲/۶۴ ساعت ۸ صبح به وسیلة ترکش بعثیون که بر قلب او اصابت کرد به فیض شهادت و به دیدار معبود خود که سالها انتظارش را می­ کشید پرواز نمود.

 
متن قسمتی از وصیت نامه سردار شهید حاج حسین روح الامین


وقتی در کردستان پا نهادم ؛  این سرزمین خون و شهادت بود ، این سرزمینی که عاشقان خدا و امام پا نهادند و مظلومانه به دست این دژخیمان شاهنشاهی گذشته به دست این نوکران آمریکا و به دست این زالو صفتان و شیطان صفتان و این کفار به شهادت رسیدند عزیزانی که در کنارم بودند و در کردستان از دست دادم هرکدام از آنها الگو و سرمشقی برای امت هستند . من همیشه دعا میکردم خدا مرا با این شهدا محشور کند
من میدانم که این دنیا هیچ ارزشی ندارد و دست از یاری امام برندارید و در جنگ شرکت کنید و به خانواده شهدا سرکشی کنید و از آنها دلجویی کنید و همیشه از این شهدای گرانقدر و این مکتب سر مشق بگیرید و آنها را الگوهایی برای زندگی خود انتخاب کنید .

وصیتی به برادر و مادر عزیزم

بچه های خود را همچون حسین و یاران حسین آزاد بار آورید و به مادر بسیار احترام بگذارید و با آن به مهربانی رفتار کنید . و کاری کنید که جای خالی ما را حس نکند و امیدوارم با دیدن پیکر بی جان من باز این حرف را تکرار کنید و دستها را به طرف خدا بلند کنید و از خدا طلب آمرزش و مقفرت بخواهید جون من در راه اسلام قدم بر میدارم برای اسلام کار میکردم و فقط هدفم خدا بود .


روحش شاد و یادش گرامی
روایت شهید

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در شنبه 3 اسفند 1392ساعــت12:00 ق.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج