تبلیغات
روایت شهید - شهید کمیل میرزازاده
شهید کمیل میرزازاده
        
                                                                                   سردار شهید کمیل میرزازاده

سمت : فرمانده سپاه بوکان

فرزند : خسنقلی

ولادت : 1338

شهادت :  1362/02/21

محل شهادت : بوکان

نوع شهادت : --

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (بهشت زهرا)

قطعه : 24                    ردیف : --                    شماره : --


زندگی نامه ی سردار شهید كمیل میرزازاده

فرمانده سپاه پاسداران منطقه بوکان

شهید كمیل میرزازاده در آبان ماه سال 1338 در شهر آبادان متولد شد. او در خانواده ای بسیار مذهبی و نسبتاً مرفه زندگی می كرد ولی همواره هم درد و مددكار فقراء و نیازمندان بود، پدرش در این زمینه می گوید: روزی فرزندم به نزد من آمد و گفت بابا پالتوی خود را نمی خواهی. گفتم: نه چند روز بعد دیدم هیج كدام از پالتوهایم نیستند، علت را از همسرم جویا شدم. او گفت: كمیل همه را برده و به پیرمردی بخشیده است.وی دوران تحصیل خود را در تهران و آبادان گذراند و با هوش سرشار پشتكاری كه داشت همیشه دانش آموز ممتاز و برجسته بود. او در آزمون كنكور در رشته پزشكی ارتش قبول شد ولی از آنجا كه آن شهید بزرگوار وارد مسائل سیاسی جامعه شده بود و به خاطر اینكه روحیه و افكار وی با جو حاكم بر ارتش منحوط پهلوی مانوس نبود از ادامه تحصیل در این رشته صرف نظر كرد ولی با توجه به علاقه ای كه به ادامه تحصیل داشت به پشتكار و همت بالای خود در رشته بیولوژی (زیست شناسی) دانشگاه ملی (شهید دكتر بهشتی) پذیرفته شد.

با شروع جنگ تحمیلی به ندای ملكوتی امام خمینی (رحمـة ا... علیه) عازم جبهه شد. پس از انجام چند ماموریت در جبهه های غرب و جنوب كشور به عنوان فرمانده سپاه شهر بوكان در كردستان آشوب زده آن روز مشغول خدمت گردید و بالاخره كمیل حین آزادسازی جاده بوكان مهاباد در تاریخ 22/2/1362 به ندای حق لبیك گفت و مسافر ملكوت گشت.

نقل است در مدت فعالیت خود در شهر بوكان پس از مجروح شدن در یكی از عملیات ها در بیمارستان بستری گردید و عكسی از آن دوران به یادگار باقی مانده كه ایشان در آن عكس لبخندی بر لب داشته اند و در همین مورد به دوستان خود می گفت: اگر من در این مدت جراحت شهید شوم دوست دارم مادرم با دیدن این عكس شاد متوجه رضایت فرزند خود از شهادتش باشد. مادرش در شهادت فرزندش اینچنین می گوید: (پس از شهادت كمیل دو ركعت نماز به جای آورم و به پاس داشتن چنین فرزندی سجده شكر به جای آورم).

یكی از نكات جالب از زندگی این شهید بزرگوار نامه ای است كه در آن ، شرایط انتخاب همسر آینده خود را می نویسد. متن زیر عین نوشته آن عزیز می باشد و این نامه خود می تواند هادی جوانان در انتخاب همسر آینده شان و همچنین روشن كننده خط مشی یك زندگی ساده اسلامی باشد.

نامه ی شهید كمیل میرزازاده

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم اجعل محیای محیا محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

خدایا زندگی من را همانند زندگی محمد و خاندان محمد بگردان و مرگ من را مانند مرگ محمد (ص) و خاندان محمد قرار بده. اینجانب دانشجوی دانشكده علوم زیست شناسی دانشگاه ملی ایران می باشم كه در سال 56 وارد دانشگاه گردیدم و لیكن در حال حاظر اگرخدا قبول كند جزء پاسداران انقلاب اسلامی میباشم كه با كمال رضایت و شوق در جبهه مشغول خدمت می باشم. اضافه می نمایم كه قبل از اینكه یك دانشجو باشم یك پاسدار انقلاب اسلامی هستم همسر آینده اینجانب می بایستی موارد ذیل را مد نظر خود قرار دهد تا انشاءالله با یاری خدای تبارك تعالی بتوانیم در انجام رسالت عظیم خود كه همانا حفظ و گسترش انقلاب اسلامی در ایران و سراسر كره زمین می باشد موفق پیروز شویم باشد كه حركت توفنده فداكار و از جان گذشته ایران زمینه ساز قیام منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) باشد. شرایط:

1- زندگی در این دنیا را به خاطر انجام احكام و حدود خدای تبارك و تعالی بداند.

2- در طول این زندگی معنویت اسلامی و اخلاق نیكو و اعمال مورد پسند خداوند و ائمه اطهار علیهم السلام را داشته و هیچ گاه به مادیات، تجملات، و رفاه طلبی اصالت نداده و با این صفات ضد الهی مبارزه قاطع نماید.

3- همواره در فكر پیشبرد اهداف عالیه و مصالح اسلام باشد و در این راه آماده هرگونه فداكاری كردن باشد. و بداند كه زندگی دنیائی آزمایشی الهی بیش نیست و پیروزی لذات حقیقی از آن افراد مومن می باشد و این ندای الهی را در تمامی تار و پود وجودش حفظ نماید كه:

"و لنبلونكم بشیء من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشّر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون"
البته شما را به سختی هایی چون ترس گرسنگی و نقص از اموال و نفوس و آفات زراعت بیازمائیم و مژده آسایش از آن سختیها، صابران را است، آنان كه چون در حادثه سخت ناگواری دچار شوند صبر پیشه كرده و گویند همه از خداییم و به سوی او باز می گردیم.

4- به حجاب و شخصیت انسانی خود و فرزندان خود اهمیت زیادی دهد و بداند كه سستی در انجام این تكلیف، به هیچ وجه قابل توجیه نیست كلیه قوانین و دستورات اسلامی در رفتار با افراد مختلف از پدر و مادر گرفته تا خویشان و نزدیكان و دوستان اجرا گردد :

" یا ایها النبی قل لازواجك و بناتك و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلك ادنی ان یعرفن قلا یوذین و كان الله غفورا رحیما "
یعنی: ای پیامبر (ص) به زنان و دختران خود و زنان و مومنان بگو كه خویشتن را با چادر فرو پوشند كه این كار برای اینكه آنها به عفت و حرمت شناخته شوید تا تعرض و جسارت ( هوس رانان ) آزار نكشند و خدا آمرزنده و مهربان است .

با شرایط فوق اینجانب آمادگی خود را جهت برقراری هرچه ساده تر و سریع تر سنت حسنه عقد و ازدواج، بدون تجملات و خرجهای سنگین اعلام می نمایم. در صورت رضایت و یا عدم رضایت در پشت همین برگ با اجازه پدر خود، جواب را بدهید.

                                         والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین
                                                           كمیل میرزا زاده

فرازی از وصیت نامه سردار شهید کمیل میرزازاده

راه خمینی (ره) راه استراحت
وتن پروری،خواب وخوراک و... نیست.
بلکه راه خمینی راه خداست.راه زجر ورنج کشیدن در راه الله است.
راه جنگ با کفر والحاد امت،راه جنگ با امریکا و عوامل داخلی
وخارجیش است.
راه مبارزه با منافقان است.

پیمودن این راه بس مشکل وسنگین است وهرکس قادر به پیمودنش نیست،مگر ایمان به خمینی داشته باشد.

والسلام التماس دعا


روحش شاد و یادش گرامی
روایت شهید

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در جمعه 2 اسفند 1392ساعــت11:50 ب.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج