تبلیغات
روایت شهید - شهید احمدرضا رحمتی
شهید احمدرضا رحمتی
      
                                                                                   سردار شهید احمدرضا رحمتی
  

سمت : فرمانده گردان جندا..

فرزند : علی اکبر

ولادت : 1341

شهادت :  1362/08/13

محل شهادت : سقز

نوع شهادت : اصابت گلوله به پیکر مطهرش

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (شهرستان نیشایور بهشت فضل)

قطعه : --                    ردیف : --                    شماره : --


فرازی از زندگی نامه و خاطرات و گفتاری از سردار شهید احمدرضا رحمتی

شهید احمد رضا رحمتی در خانواده ایی روحانی و متدین در سال 1341 دیده به جهان گشود پدربزرگش حضرت آیت ا... حاج محمد حسین نجفی از بنیان گذاران موسسه حوزه علمیه نیشابور بود .
شهید رحمتی در دامن پدر و مادری مومن و فداکار تربیت و پرورش گردیده بود که همزمان بعداز گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان و همچنین در حوزه علمیه دروس مقدماتی طلبگی را فرا گرفته بود و بعد از اوج گیری انقلاب شکوه مند اسلامی ایران همیشه در تظاهرات و مبارزه با ایادی رژیم پهلوی شرکت فعال داشت .
شهید احمدرضا رحمتی بعداز شروع جنگ تحمیلی و غائله کردستان از آبان سال 59 تا هنگام شهادتش اکثر عمر خود را در مناطق عملیاتی سپری میکرد و یکبار نیز در عملیاتی در شهرستان سقز نیز مجروح شده بود و بعد از بهبودی مجدداً به کردستان رفت .
شهید احمد رضا رحمتی در یکی از عملیاتهایی که نزدیک شهر سقز در جریان بود شرکت داشته و به وسیله کمینی که توسط ضد انقلاب برای رزمندگان تدارک دیده بود در تاریخ 62/08/13 به فیض شهادت نائل گشت و بعد از شهادتش مراسم با شکوهی برای خاکسپاری و تشیع با حضور اقشار شهرستان نیشابور و همرزمان شهیدش دز قطعه ای از بهشت ( بهشت فضل شهرستان نیشابور ) آرام گرفت .
گفتاری از زبان
شهید احمد رضا رحمتی
این جنگ را جنگ حق و باطل میدانست همیشه میگفت اسلام و امام را تنها نگذارید و معتقد بود که ما بهترین زمان بدنیا آمده ایم و بهترین مکان یعنی جمهوری اسلامی زندگی میکنیم و باید در این موقعیت قدر شناس باشیم .

شهید احمد رضا رحمتی : فردی گمنام و مظلوم بود و حتی ما یکبار ندیده بودیم که نماز این شهید قضاء شود و حتی در زمان مجروحیت نماز خود را نشسته به جا می آورد .

روحش شاد و یادش گرامی
روایت شهید
ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در جمعه 2 اسفند 1392ساعــت11:48 ب.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج