تبلیغات
روایت شهید - مطالب شهریور 1393
شهید عباس رستمی رمز جوانمردی

یادواره سرداران شهید خطه مظلوم کردستان یادبود پهلوان
" شهید عباس رستمی "


 

یکدوره مسابقات کشتی آزاد جوانان به همت هیئت کشتی اداره تربیت بدنی جنوب غرب و بنیاد شهید منطقه 8 تهران و موسسه فرهنگی هنری روایت شهید از تاریخ 80/05/10 لغایت 80/05/12 در مجموعه ورزشی شهدای هویزه ( استقلال جنوب ) برگزار گردید .
این پیکارها که با شرکت 586 کشتی گیر از 30 باشگاه طی سه روز و هفت دوره و با انجام 629 کشتی گیر در مجموعه ورزشی استقلال جنوب برگزار شد .
تیم استقلال جنوب با کسب هفتاد امتیاز بر سکوی نخست این رقابت ها ایستاد این تیم پر آوازه که با مربیگری آقای صفر میرزایی و سرپرستی آقای علی نقی مرادی به عنوان قهرمانی ایستاد که اکثر کشتی گیران این باشگاه عضو تیم ملی می باشند ، و تیم کارگران تهران با کسب 66 امتیاز در مکان دوم قهرمانی ایستاد و تیم شهید رجایی با کسب 49 امتیاز در مکان سوم ایستاد .
برگزاری مسابقات فوق که با حضور گرم و صمیمی امیر تیمسار احمد دادبین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و مشاور نظامی مقام معظم رهبری و خانواده معظم شهداء و پیشکسوتان دفاع مقدس و ریاست محترم تربیت بدنی منطقه 17 جناب آقای فرزانه و حضور کشتی گیران ملی پوش و پیشکسوتان جامعه کشتی کشور به همراه بود .
به منظور نظم و انضباط در روند مسابقات ، ناظران تشک و داوران فدراسیون کشتی قضاوت مسابقات کشتی ها را سوت میزدند و در کلیه مراحل مسابقات حضور پرسنل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ( شبکه 3 ورزش ) جهت پوشش خبری و اطلاع رسانی و خبرنگاران اعزامی از کیهان ورزشی ، روزنامه جام جم ، روزنامه ایران ورزشی ، روزنامه دنیای ورزشی ، روزنامه جمهوری اسلامی و کیهان بچه ها جهت تهیه گزارش و چاپ مطالب مسابقات گرمی خاصی را به روند مسابقات نموده بود .
ضمناً نتایج اوزان مختلف این مسابقات به شرح فوق اعلام گردید .

وزن 50 کیلو گرم :
1 - آقای محسن پیریابی از باشگاه استقلال جنوب مقام اول
2 - آقای علیرضا اصانلو از بسیج منطقه 17 مقام دوم
3- آقای حامد عشقی از باشگاه استقلال جنوب مقام سوم

وزن 54 کیلوگرم :
1 - آقای مهدی میرزایی از باشگاه استقلال جنوب مقام اول
2 - آقای مجید گودرزی از باشگاه کارگران مقام دوم
3 - آقای مصطفی همتی از باشگاه بهاران مقام سوم

وزن 58 کیلوگرم :
1 - آقای هادی پور رمضانی از باشگاه کارگران مقام اول
2 - آقای ابراهیم طالبی از باشگاه استقلال تهران مقام دوم
3 - آقای حسن خمسه از باشگاه 8 شهریور مقام سوم

وزن 63 کیلوگرم :
1 - آقای فرید احمد زاده از باشگاه کارگران مقام اول
2 - آقای بهروز شهداد از باشگاه کارگران مقام دوم
3 - آقای علی اکبر محمود زاده از باشگاه دهداری مقام سوم

وزن 69 کیلوگرم :
1 - آقای میثم رستمی از باشگاه استقلال جنوب مقام اول
2 - آقای میراحد جبرائیلی از باشگاه استقلال تهران مقام دوم
3 - آقای بهزاد سلیمانی از باشگاه استقلال جنوب مقام سوم

وزن 76 کیلوگرم :
1 - آقای مسلم سروندی از باشگاه استقلال جنوب مقام اول
2 - آقای محمد رضا زمانی از باشگاه شهدای اسلام مقام دوم
3 - آقای محسن ابراهیمی فر از باشگاه 8 شهریور مقام سوم

وزن 85 کیلوگرم :
1 - آقای جواد پیرهادی از باشگاه کارگران مقام اول
2 - آقای محسن امامی از باشگاه شهید رجایی مقام دوم
3 - آقای محمود احمدی از باشگاه شهید چمران مقام سوم

وزن 97 کیلوگرم :
1 - آقای مهدی ولی زاده از باشگاه کارگران مقام اول
2 - آقای اکبر رسول زاده از باشگاه استقلال تهران مقام دوم
3 - آقای کریم سیفی از باشگاه شهید چمران مقام سوم

وزن 130 کیلوگرم :
1 - آقای رضا کاظمی از باشگاه استقلال جنوب مقام اول
2 - آقای علیرضا محقق نژاد از باشگاه استقلال جنوب مقام دوم
3 - آقای سید عبدا.. عبدالله زاده از باشگاه ولی عصر مقام سوم

در پایان مسابقات به نفرات اول تا سوم هر وزن توسط امیر تیمسار احمد دادبین فرمانده نیرو زمینی ارتش جمهوری اسلامی و خانواده معظم سردارشهید عباس رستمی حکم قهرمانی ، مدال و جوایز به کشتی گیران اهداء گردید و لوح تقدیر به ریاست محترم تربیت بدنی منطقه 17 جناب آقای فرزانه و رئیس محترم هیئت کشتی تربیت بدنی حوزه جنوب غرب و جناب آقای حاج علی نقی مرادی و دبیر محترم هیئت کشتی تربیت بدنی حوزه جنوب غرب جناب آقای صفر میرزایی به منظور تجلیل از برگزاری مسابقات اهداء گردید .
شهید عباس رستمی رمز پهلوانی
هفت خردادماه یکهزار و سیصد و شصت و سه مصادف با سی امین سالگرد این سردار بسیجی قهرمان بی بدیل شهید عباس رستمی را گرامی بداریم شهدایی که با دید الهی خود به حقیقتی دست یافتند که دیگران از درک آن عاجز و به واقعیتی رسیده اند که دیگران از فهم آن قاصرند و هرگز گذر زمان و گذر نسلها  قادر نخواهد بود گرد فراموشی بر ذهن و یاد خاطرهای این ملت بنشاند .
آموزه های دینی و اخلاقی ما و هم تاریخ ادبیات سرزمین بزرگ و کهن ایران سرشار از فرهنگ جوانمردی و ترویج رفتار و منش اخلاقی و انسانی است و کسانی که در تاریخ ما چه در تاریخ مذهبی و چه در تاریخ ملی ، به لقب چهره های ماندگار و همیشه جاویدان منصف هستند ، بدون تردید قهرمانانی هستند که در کنار ستبری و قوت زور و بازو و شجاعت و در میادین مرد افکن نبرد ، از منش انسانی و خلقت مردمی و منش جوانمردی برخوردار بوده اند که در این باره چهره بی بدیل و سرآمد همه آنان نام مولای متقیان ، رب النوع سخن و شمشیر ، شیر پیروز خدا ، علی بن ابیطالب (ع) می درخشد .
بنابراین و بطور طبیعی در چنین سرزمینی انتظار طبیعی آن است که " جوانمردی و اخلاق " روح حاکم و فرهنگ رفتاری غالب بر کلیت و کالبد جامعه و مردم آن صرفنظر از طبقه و قومیت و... آنان باشد و لذا همه شهداء و پیشکسوتان دفاع مقدس و قهرمانان ملی که اینک یاد و نام آنان گرامی داشته میشود ، و مردم در قلب و جمع خود به آنها عشق می ورزند و آنان را الگوی جامعه خود می دانند و ............ به موهبت عظیم رسیده اند .
در اینجا جا دارد از مربیانی یاد کنیم که گمنام و بی ادعا در راه اعتلای پرورش و خلق آثار جوانمردی و روح پهلوانی در بین جوانان و غیور مردانی همچون سردار شهید عباس رستمی نقشه آفرینی نموده اند شهید عباس رستمی در زمان حیاتش در باشگاه های پوریای ولی ، دخانیات ، استقلال جنوب و ................ زیر نظر مربی ارزشمند خودش آقای حاج علی نقی مرادی تمرین می نمود و در مدت مقدس سربازی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران زیر نظر فهیم و با درایت جناب آقای رضا جان بزرگی تمرین می نمود ، شهید رستمی در زمان حیاتش صاحب عنوان قهرمانی را در کارنامه خود همراه داشت و.......... یادش را گرامی میداریم
.روایت شهید
                                                                                 یاد بود شهدای مظلوم خطّه کردستان
ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در دوشنبه 31 شهریور 1393ساعــت03:27 ب.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
همایش شرح فراق گرامیداشت پاسداشت سرلشگر پاسدار شهید ناصر کاظمی

همایش شرح فراق گرامیداشت پاسداشت سرلشگر پاسدار
" شهید ناصر کاظمی " فرمانده سپاه کردستان

زمان :
چهارشنبه 26 - 06 - 93

ساعت : 16 الی 18/30

مکان : تقاطع خیابان جلال آل احمد و کردستان تالار ایوان شمس


یادواره سردار سرلشگر پاسدار شهید ناصر کاظمی فرمانده غیور سپاه کردستان با رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای این فرمانده شهید و اجرای برنامه نمایشی و موسیقی و قطعه های از هنرهای مقاومتی برگزار گردید .
به گزارش خبرنگار اعزامی روایت شهید . تالار ایوان شمس ( چهارشنبه 26 شهریورماه )
یادواره " حمزه کردستان و فرمانده سپاه کردستان " شهید ناصر کاظمی با حضور سردار سرلشگر پاسدار دکتر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ، سردار احمدرضا رادان ریاست مرکز راهبردی و تحقیقات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، خانواده معظم شهداء و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد .
در ابتدای مراسم : ناصر کاظمی فرزند گرانقدر شهید ناصر کاظمی در سخنانی کوتاه ضمن بیان اینکه سخن گفت از شهدای مظلوم کردستان بسیار سخت است و همچنان بسیاری از رشادتها و دلیرمردی های آنها بر ما پوشیده مانده است شهدایی همچون بروجردی و کاظمی افرادی هستند که خون خود را در راه خدا خالص کرده بودند و خدا نیز به آنها توجه ویژه ای داشت .
در ادامه سخت کوشی ، مهربانی و تلاش خستگی ناپذیر و توجه به مسائل و مشکلات مردم از ویژگیهای پدربزرگوارش یاد کرد ، هنگامی که وصیت نامه پدرم را مطالعه میکنم متوجه میشوم که او نسبت به بسیاری از مسائل اشراف داشته است . به عنوان مثال توجه به جوانان ، جداسازی خطوط ضد انقلاب ، دقت در جذب و انتصاب و تحمل عقیده مخالف از جمله محورهای وصیت نامه پدرم است که اگر به آنها عمل کنیم میتوانیم بسیاری از مشکلات را برطرف کنیم .
در ادامه ...
همرزمان شهید سردار سرلشگر پاسدار دکتر مصطفی ایزدی و سردار اسماعیل احمدی مقدم و اخوی گرانقدر سردارشهید جناب آقای پرویز کاظمی بیاناتی از رشادتها و دلاوریهای شهید کاظمی بیان فرمودند .
در پایان از مادر شهید ناصر کاظمی و همسر گرانقدرش به جایگاه دعوت و از آنان تجلیل به عمل آمد .


روایت شهید
                                                                                 یاد بود شهدای مظلوم خطّه کردستان

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در دوشنبه 24 شهریور 1393ساعــت03:49 ب.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
شهید محمود کاوه
               

                                                                              سردار شهید محمود کاوه

سمت : فرمانده تیپ ویژه شهداء

فرزند : --

ولادت : 1340/03/01  

شهادت :  10 / 06 / 1365

محل شهادت : کربلای 5 ارتفاعات حاج عمران

نوع شهادت : اصابت گلوله توپ به  پیکر مطهرش

مزار شهید در قطعه ای از بهشت (بهشت رضا (ع) مشهد )

قطعه : 30                   ردیف : 46                    شماره : 12


ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در دوشنبه 10 شهریور 1393ساعــت11:50 ق.ظ تــوسط محمد رستمی | نظرات ()
زیارت عاشورا

RSS

جلوگیری از کپی کردن مطالب

ابزار هدایت به بالای صفحه

پیغام ورود و خروج